2010. december 24., péntek

Ipad


Paraméterek, termékleírás - Apple iPad 16GB
Típus
Tablet PC
Optikai meghajtó
Meghajtó nélkül
Hangkártya
Van
Súly
0.68 kg
Processzor
Processzor típusa
Apple A4
Processzor órajel
1 GHz
L2 cache mérete
640 KB
Memória
Memória mérete
256 MB
Kijelző
Kijelző mérete
9.7"
Kijelző felbontása
1024 x 768
Videókártya típusa
Integrált
Merevlemez
Merevlemez kapacitása
120GB-ig bővíthető
Adatátvitel
Infraport
Bluetooth
Van
Wlan
Van
Modem
Csatlakozók
Firewire
Monitor kimenet
DVI port
HDMI kimenet
S-Video
Fülhallgató kimenet
Van
Mikrofon bemenet
Express Card
Soros port

Samsung Omnia 2


Elkészült!!! Még nem kapható hivatalosan Magyarországon, a kereskedők is csak félve nyilatkoznak, mikor érkezik. Mikor mindenki csak találgat, mi már egy hete teszteljük a i900 Omnia utódját a Samsung i8000 GT-t, az Omnia 2-őt! Egy kedves olvasónk, whpgab remek, mindenre kiterjedő tesztjét olvashatjátok, melyből kiderül, vajon érdemes lesz-e váltani Omnia 2-re! Kapaszkodjatok, hosszú lesz!
Immáron pontosan egy éve használom kedvenc Samsung i900-as pdamat, jól össze is „haverkodtunk", tudom az előnyeit és a hátrányait, ezért mikor bejelentették az i8000-et, nagyon megörültem. Végre belekerültek azok a dolgok, amiket hiányoltam az i900-ból, de sajnálattal vettem tudomásul, hogy pár dolog kimaradt belőle. Hiába, ha tökéletes PDA telefont készítenének, a kutya nem venne soha újabbat. Eredetileg szeptember környékére ígérték a megjelenést, viszont szerencsémre, már július végén fellelhető volt néhány darab az eBay-en. Először kicsit óvakodtam tőle, mert azért ennyi pénzt nem szeret az ember csak úgy kidobni az ablakon, de végül belementem a dologba. Átszámítva, kb. 140 ezer forint volt, ami az Omnia I-es árához képest, ami anno 120 ezer volt, nem mondható soknak. Felsőbb kategóriás Nokiák, vagy HTC pdak jóval többe kerülnek a megjelenésük pillanatában, és nem utolsó sorban, ebben az árban benne van a szállítás is. Szingapúr, azért nem a szomszédos országok között fekszik. A pénteki rendelés után szerdán már a kezemben is volt a szerkezet. Sok teszt van már róla az interneten, de nem sok, ami összehasonlítja a nagy előddel. Most ez egy ilyen lesz.
Külső
Az i900 ezüstszürkés doboza után az i8000 kissé sötétebb színű dobozban érkezett. Az újdonság doboza kissé magasabb volt, de egyébként megegyezett az elődével. A doboz tartalma nem sokat változott, telepítő cd, headset, hálózati töltő, cerka, akkumulátor, használati utasítás. Pluszba kapunk hozzá egy műanyag tokot, amiből irtó nehéz kiszedni a telefont, főleg ha csörög. Sajnos a jó kis kihúzható félig fém pálcika helyett egy háromszög alakú rudat kapunk, ami ki sem húzható és még csak fémet se látott. Szerintem kicsit igénytelen, de persze használható.
Kezdjük a pdak elejével. A legnagyobb eltérés a kijelző lesz. A 81 mm átmérő helyett, 94 mm-est kapunk. Míg az i900 kijelzője kikapcsolt állapotban szürkés színű, addig az i8000 fekete színű.
A hívás fogadás/elutasítás gombok kissé lejjebb csúsztak, viszont méretük majd kétszer akkora. Szerintem kicsit gyengébb lett a minőségük, és néha bent is ragadnak. Ami nagy negatívum az az optikai egér hiánya. Ugyanis a középső gomb csak egy egyszerű gomb. Lehet ugyan programozni, de semmi másra nem jó. Kár érte. Persze a kezelőfelület jó, meg valószínű nem fog hiányozni, de ha nem csak a beépített programokat szeretnénk használni, akkor előfordul, hogy néha kellene. Az előlapi kamera megmaradt, VGA felbontású. Mellette megtalálható a fény- és a közelség érzékelő, így ha a fülünkhöz emeljük a telefont, akkor kikapcsolja a kijelzőt.
A telefon tetején található végre egy 3,5 jack csatlakozó, a headset, fejhallgató vagy a TV kimenet kábele dugható bele. Állítólag jó hozzá az N95 kábele is. Sikerült kipróbálnom a fényképező kábelével, rákötöttem egy LCD tévére. Sajnos a kábel 3 pólusú volt, így kicsit ki kellett húzni a telefonból, hogy átmenjen a kép és a mono hang. Kissé homályos volt a kép, és sajnos függőlegesen mutatta a képet. Lehetett választani 16:9-es módot, ekkor széthúzta teljesre. Egyedül a Touch Player játszotta le a videót a TV-n. Majd még jobban letesztelem, ha megjön hozzá a kábel. Majd kiderül. Az új európai szabvány a telefon csatlakozók terén a micro-USB lesz. Rajta is ez van. Egy műanyag fedél takarja. Az i900-on se volt semmi gond a fedéllel. Ez is ugyanolyan strapabírónak tűnik. Egyelőre a tapasztalat azt mutatja, hogy a szinkron kábellel nem lehet USB-s töltővel tölteni. Az ajándékba kapott autós töltő viszont remekül működik, bár nem hiszem, hogy az i8000-hez gyártották volna.
A hangerőszabályzó a bal oldalra, míg jobb oldalra a lezárás, a kamera és egy programozható gomb került. A lezárás gomb olyan, mint az i900-on a kikapcsoló gomb, készenléti állapotba teszi a telefont. Teljesen kikapcsolni viszont a csak a hívás elutasítás gombbal lehet.
Megfordítva a pdakat, meglátjuk az 5 megapixeles fényképezőket. Itt újabb javulás tapasztalható, mert az i8000 két LED-es megoldás. Viszont ezen az oldalon két hátrány is jelentkezik. Az egyik, hogy a fényképező kiemelkedik a készülék házból, a másik, hogy a hangszóró rácsa is. A hátrányának az előnye, hogy így legalább ha letesszük az asztalra nincs teljesen befedve, és hallható marad. A hátrány pedig, hogy billeg a telefon, ha asztalon nyomogatjuk. A hátlap egyébként szép fényes fekete. Nekem kicsit hiányzik a szép fémes csillogás, de meg kell hagyni, hogy minőségi a telefon felépítése.

Ha le szeretnénk venni a hátlapot, nem árt hozzá egy kis köröm. Ugyanis nem felfelé kell csúsztatni, hanem le kell pattintani. Egyből két pozitív dolgot is megpillanthatunk. Az egyik, hogy a microSD kártya az akksi levétele nélkül is cserélhető, a másik, hogy ugyanolyan típusú az akkumulátor, mint az i900-ban. 1500 mAh, míg az i900, ha jól emlékszem 1450-es volt. Végre megtaláltam a reset gombot is, a hátlap alatt a SIM kártya és a micro SD között van egy kis lyuk. Na az.
Belső
Kijelző


Anno mikor megvettem az i900-at az egyik legnagyobb probléma a kijelző felbontása volt, ugyanis nem szabványos 240*400 pixel. Akkoriban szinte nem volt telefon, ami ugyanezzel a felbontással dicsekedett volna. A QVGA és a VGA felbontás sokkal jobban feküdt a HTC készülékeknek. Szerencsére egyre több programkészítő látta be, hogy véget ért az általános felbontású PDA-k korszaka és elkezdtek olyan programokat írni, ami fut az Omnia I-en is. Az Omnia II-nél már nem volt ilyen félelmem, mert a HTC készülékei kitaposták előre az utat. Nem is kellett ebben csalódnom, mert a legtöbb olyan program, amit én használok, ezt a felbontást is támogatja. A készülék felbontása, WVGA vagyis 480*800 pixel. Ez önmagában még nem lenne nagy szám, hanem a sima TFT helyett AMOLED technológiával készült. Rengeteg írás van erről a neten, úgyhogy erre nem térnék ki részletesen. Ami számunkra érdemleges, hogy a színek briliánsak (a fekete az fekete és nem szürke, mint az i900-nál), és a kijelző háttérvilágítás nélkül is tökéletesen használható. Egyébként bekapcsolható a háttérvilágítás, ekkor a színek még intenzívebbek lesznek. Lehet fix vagy automata világítás szabályozás. Sokakat érdekel, milyen a kijelző napfényben, hááát... Ha csak nincs bekapcsolva a világítás, akkor nem sok látszik. Ha viszont be van, és max-ra állítjuk, vagy automatára, akkor látható lesz. Persze nem úgy, mint egy iPhone vagy a régi HP készülékem. A legjobb használhatóság érdekében, jobban járunk, ha árnyékoljuk a kijelzőt.
Érzékenységen is sokat javítottak. Nem hasonlítgatom az iPhone-hoz, mert az más típusú. Igazából akkor vesszük csak észre mennyit fejlődött, amikor egy hét használat után megpróbáljuk újra használni az i900-at. Ne tegyük!
Hang
Mint már említettem, a hangszóró a készülék hátoldalán található. Kicsit doboz hangja van, a mély kevés, a magas sok, de elég hangos. Viszont ha bedugjuk a saját fülesünket, akkor már élvezhető lesz, mind zenehallgatáshoz, mind a filmek hangjához.
Processzor
Az i900 Marvell PXA312 624 MHz processzora eléggé felállította a mércét. Nagyon jó sebessége volt, a készüléket is meghajtotta rendesen, és a DivX filmeket is lejátszotta akadozás mentesen, ellentétben a HTC Qualcomm CPU-ival. Szóval mielőtt megjelent reménykedtem, hogy nem Qualcomm proci lesz benne. Nem az lett, hanem a Samsung 800 MHz-es S3C6410-e.
Kevésbé melegszik ellentétben az i900-al, nagyon gyors, a menüket is szépen váltogatja, gyönyörűen futnak rajta játékok és még a videókat is le tudja játszani.
Jöjjön néhány videó teszt. A TCPMP videó lejátszót használtam, abból is a GF5500 változatot. Mindkét telefonon az futott, az i900 Xscale volt, míg az i8000-en a DirectDraw volt a video lejátszó eszköz.

1. Videó adatai
2. Videó adatai
3. Videó adatai
4. Videó adatai
Codec
DIVX 5
XVID
XVID
XVID
Méret
720*432
656*272
624*352
688*368
FPS
23,976
25,0
23,98
25,0
Audio
MP3, 44,1 KHz 128 kbit/s stereo
AC3, 48 KHz 5 CH, 384 Kbit/s
MP3, 48 KHz, 122 kbit/s, stereo
AC3, 48 kHz 6 CH, 384 kbit/s
Bitrate
2528 kbps
1820 kbps
2767 kbps
1095
I900
133,6 % / 31.98 fps
163.17% / 40.79 fps
139.95% / 33.56 fps
145.51% / 36.38 fps
I8000
110,25 % / 26.43 fps
150.38% / 37.60 fps
131.00% / 31.41 fps
115.43% / 28.86 fps

21,2 %
8,5 %
6,8 %
26 %
Igen vegyes eredmények születtek. Sokat számít, hogy milyen formátumba készült a film. Bár úgy tűnik az i900 gyorsabb, de azt ne felejtsük el, hogy az i900nak le kell kicsinyítenie a képet 240*400, addig az i8000 480*800 felbontáson játsza le a filmeket. És még egy érv az i8000 mellett, hogy a kép minősége ezerszer jobb, nincsenek fakó színek és a fekete az tényleg fekete.
Kapcsolatok
Ez talán a legunalmasabb rész. Szóval, amit itt fejlődésnek mondhatunk, hogy most már támogatja az HSUPA-at is. Magyarul a gyors feltöltést is. Persze nem árt majd hozzá valami nagyobb csomag, mert gyorsan elfogynak a MB-ok. Kicsit javítottak tárcsázáson. Nagyobbak lettek a gombok, gyorsabban jelenik meg mikor megnyomjuk a hívás gombot. Viszont az zavaró, hogy a törlés gomb a kijelző tetejére került. A hívás minősége szép tiszta, de néha kicsit halk, szerencsére ezen lehet javítani a régi Omniás trükkel. Sőt most már sokkal több lehetőség van. Látszik még, hogy nem volt rajta ROM frissítés, mert netezés közben néha megszakad a kapcsolat, és eltűnik a hálózat. Sőt olyan is volt már, hogy nem is jött vissza, hanem manuálisan kellett visszakapcsolódni a hálózatra. Kicsit átalakították a kezelőfelületet. Mikor a felső taskbar-ra nyomunk, akkor előjönnek nagyítva az ikonok, így könnyebben el lehet találni azokat. A készülék egyébként megegyezik az előddel, van benne WI-FI (b/g) és Bluetooth is. Kicsit átdolgozták a kapcsolódási felületet. Középen van a mi eszközünk és körben jelennek meg azok, amihez kapcsolódni szeretnénk. Egyszerűen csak az eszközt ráhúzzuk a mienkre és kész is.

Fényképező
Két újdonság, amit érdemes említeni az előző modellhez képest: az egyik a dual LED-es vaku, míg a másik a 720*480-as videó rögzítés. A módok szinte megegyeznek a két készüléken, legalábbis a kezelő felület. Az eltérések inkább a beállításokban és használatban jelentkeznek.
I900-on a fókuszálást ki lehet kapcsolni, és van egy extended nézet, addig ezek nincsenek az i8000-en. Ugyanúgy lehet beállítani a vakut, a macro módot, az arc felismerést. Újítás az i8000-ben, hogy ha macro módra kapcsolunk, akkor leveszi a LED-ek fényerejét, így akár jobb képet is csinálhatunk. Fényképezéskor az Adjust beállításnál a sharpness-t érdemes max-ra állítani, különben kicsit homályosak lesznek a részletek.
Sajnos videózás közben nincs lehetőségünk bekapcsolni a fókuszt. Kár érte. Talán a későbbi ROM-okban ez javításra kerül.
Fényképezni a következő felbontásokban lehet: 2560*1920, 2048*1536, 1600*1200, 640*480
Videózni: 720*480 - 30 fps, 640*480 - 30 fps, 320*240 - 120 fps és még 176*144.
Mpeg-4 formátumban rögzíti a videókat, ehhez 16 KHz-es AAC audió tartozik. Elfogadható a minőségük. Telefon kijelzőjén nézve a 720*480-as nagyon kellemes, míg számítógépen azért elmarad a DVD minőségtől. De persze ez nem egy videó kamera.
Szoftver
Az alap Windowsban nem tér el egymástól a két készülék. Mindkettőn a WM 6.1 van. No, kb. ennyi az egyforma bennük. A Samsung ugyanis szépen átszabta a kezelőfelületet. A Touchwiz UI-t már senkinek sem kell bemutatni, az ugyanis ismerős lehet az I-esből.

Rengeteg ráncfelvarrást kapott. Elsők között, hogy most már 3 főképernyőnk is lehet. Jobbra-balra húzogatva tudunk váltani, és persze telepakolhatjuk widgetekkel. Most már lehet le is tölteni hozzá, nem csak az a rengeteg van, ami megtalálható alapból a készülékben. Valószínű a későbbiek során lehet majd rá fejleszteni is?! (Szerk.: igen, úgy tűnik a Samsung végre kiadta hivatalosan a fejlesztőknek szükséges dolgokat. Ismo) Nekem az elsők között volt, hogy kikapcsoltam... Másik nagy újítás, hogy Windows start menüjét lecserélték. Mikor rábökünk, bejön egy 3*4 ikonból álló lap. Ha kicsit várunk (sajnos kell), akkor látszik, hogy négy ilyen lap van.


Mindegyik el van nevezve, és ujjunkkal tudunk lapozni közöttük. Productivity, Multimedia, Internet, Office. Pozitív, hogy bármelyik programot lecserélhetjük és úgy rendezhetjük őket, ahogy szeretnénk. Ha elfogyna a hely, akkor az alján lévő négy gomb közül az others-re kattintva meglelhetjük a többi programot.
Sajnos itt minden ömlesztve van. Szerencsére ABC sorrendben. A következő gomb a Cube.
Érdekes. Egy kocka, aminek minden oldalán egy-egy funkció található. Photo album, Music library, Video library, Phonebook, Games, Internet.

Ujjunkkal tudjuk forgatni, de alul rábökve kiválaszthatjuk gyorsabban is a kívánt funkciót. Kártyaszerű kis lapocskák jönnek fel, rajta kis kép, ami a tartalmáról árulkodik, legyen az akár kép, zene, contact, videó. Természetesen, rákattintva meg is tekinthetjük vagy meg is hallgathatjuk. Kicsit iPhone feeling. Keveset használom, de ötletes. Igazából a sebességével nincsenek gondok. Nem kell órákat várni míg pörgethetjük tovább a lapokat. Következő gomb a Cube után a Task switcher.

Ez egy viszonylag egyszerű feladatkezelő, két nézeti móddal. Az egyikben 3D-ben jobbra-balra lehet váltogatni a programok között (mutatja az előnézeti képét is), míg a másik hasonlóan a Xperia-hoz négyzetrács szerűen helyezi a futó programokat. Végre alapból támogatja a Samsung, hogy az X-re kattintva be is záródik az aktuális futó program.
A Settings menüpontra kattintva a régi Windowsos beállításokat feldolgozva találjuk. Kicsit szokatlan, de aztán könnyen használható.
Ha nem tetszene, ki lehet kapcsolni. Viszont van olyan funkció, ami csak az új menüben és van olyan is, ami csak a régi Windowsosból érhető el.
Beállítások
Basic settings
Sound settings
Itt a hívás jelzését állíthatjuk be, a rendszer hangokat, hogy hogyan reagáljon ha hozzáérünk a kijelzőhöz, és hogy a hardver gombok megnyomásakor szóljon-e.
Tovább fejlesztették a hangerő állító gombokat. Ugyanis ha megnyomjuk, feljön egy tárcsa.
Ha középre nyomunk válthatunk, hogy hangos, rezeg, vagy halk. Itt lehet beállítani a hangerőt, a rezgés erejét is.
Display and light
Wallpaper: háttérkép kiválasztás
Theme: a téma kiválasztása, kis képek jelzik, hogy fog kinézni, ha rányomunk.
Items on today: itt kapcsolhatjuk be a Samsung widget plus-t. Ha megtesszük, akkor egyeduralkodó lesz a kezdő képernyőn. Egyébként meg a sima Windowsos képernyő fogad helyette. Nincs benne olyan Samsung today mint az i900-on.
Large indicator:
Ha be van kapcsolva, akkor a fölső sorra kattintva, nagyítva jelennek meg az ikonok. Térerő, GPRS, Bluetooth. (igen végre láthatjuk ott is, hogy be van-e kapcsolva a Bluetooth vagy a WI-FI. Nekem az i900 nem látszott a Bluetooth, így sosem tudtam mikor hagytam bekapcsolva). (Szerk.: egy kis programmal megoldható. Ismo)
Brightness: a háttérvilágítás szintjét határozhatjuk meg. Én kikapcsolt állapotban használom. Még így is gyönyörűek a színek. Auto módban pl. a szobában majdnem teljesen leveszi, ha világítja az asztali lámpa, akkor fél fényerő, napon max-ra állítja szinte. Jól teszi, mert csak akkor látható igazán napfényben.
Lock screen:
Végre nem az alap Windows felület jön be mikor lezárjuk a telefont. A Samsung készített egyet. Végre egy nagy fehér óra van rajta, kiírja láthatóan, ha volt hívás vagy üzenet. És alul egy lakatra, ha hosszan nyomunk, feloldja a zárat. Beállíthatjuk, hogy milyen háttérkép legyen, és az óra méretét is. Sajnos nem tudja 24 órás módban mutatni az időt.
Main menu:
Két fajta van, egy zöld színű és egy bordó. A színen kívül az ikonok néznek ki máshogy.
General settings
Wireless manager: itt lehet bekapcsolni a WI-FI-t, a Bluetooth-t, a telefon, vagy esetleg a repülős üzemmódot, de itt szakíthatjuk meg az adat kapcsolatot is. SIM kártya behelyezésekor beállítja automatikusan a hálózatot és az MMS-t is. Nekem utólag módosítani kellett a netet.
Power: akksi és töltős módban mikor kapcsolja le a kijelzőt.
Performance: végre állíthatjuk mennyit menjen a processzor. Persze nem MHz-ben, Én auto módban használom. Állítólag high módban se fogyaszt sokkal többet. Auto, low (533 MHz), normal (667 MHz), high (800 MHz). A menük betöltésénél érezhető a különbség, a videó lejátszás terén viszont csak pár százalék a különbség. Valószínűleg van benne videógyorsító egység.
Button:
Assign a program: összesen négy programot rendelhetünk két gombhoz, rövid vagy hosszú nyomással. Az egyik ilyen gomb a kocka, míg a másik a fényképező gomb fölötti. Se fényképező, se a hangerő szabályzó nem programozható. A hangerő szabályzó hosszan nyomásakor rezgő/hangos mód között vált.
Wake-up: itt eldönthetjük, hogy a Lock gomb megnyomására térjen magához, vagy bármely más gombnál is. A lock gomb a készülék jobb oldalán felül található. Én a lock gombos ébredést preferálom.
„X" button: ha bekapcsoljuk, akkor tényleg bezárja a programokat.
Align: képernyő kalibrálása. Nem árt. Pálcikájával.
USB connection: csak itt tudjuk beállítani, hogy miként érzékelje a számítógép a telefont, activesync-hez vagy háttértárként. Normál Windowsos felületnél hiányzik ez a funkció.
TV-out: a tv-re kimenő kép beállítása. Állítható a szabvány, a kép arány (4:3, 16:9) Videó minőség, fényerő.
DivX registration: ezt gondolom, nem kell bemutatnom.
GPS: beállíthatjuk a GPS automatikus kezelését. Átkerült a GPS a 7-es portra alapból. Szintén lehetőségünk van XTRA adatok letöltésére, ezzel felgyorsítva a műholdak befogását.
Owner imformation: tulajdonos adatai
Language change: nyelvválasztási lehetőség. Azt írja, hogy ha más nyelvre állítjuk be, akkor törölni fogja minden adatunkat. Szerintem csak a Samsung kezelőfelület nyelvét állítja át. Ne reménykedjünk, nincs benne magyar. Bezzeg cseh az van. Nyelvek: Angol, francia, olasz, német, orosz, norvég, holland, cseh, görög, spanyol, portugál, finn, dán, lengyel, svéd.
Samsung TouchWiz UI: ezt a kezelő felületet lehet kikapcsolni. Szinte teljesen. Sajnos az SMS résznél marad a Samsung.
Phone settings: a szokásos telefon beállítások, hívás, üzenet stb.
Motion settings: no itt ért az első csalódás. Ugyanis nem lehet bekapcsolni, hogy bármikor elforgassa a kijelzőt. Néhány program támogatott csak. Pl.: Opera, Media Album, Touch Player. Az etikett megmarad, vagyis, ha pofára tesszük, elcsendesedik. Lehetőségünk van kalibrálni az érzékelőt.
Security: biztonsági beállítások. Pin kódtól kezdve, jelszón át van mobil nyomkövető is.
Network settings: hálózati beállítások
Memory settings:
program RAM: 256 Mbyte ram áll rendelkezésünkre, ennek nagyjából a fele le van foglalva alapból. Kb. 70 mega, ami rendelkezésünkre áll. Ha bekapcsoljuk a Samsung felületet, akkor 66 körül, ha bekapcsoljuk a widgeteket, akkor csupán 44 mega marad. Kicsit csaltam, mert nekem közben futott a SPB Shell 3. Itt le is állíthatjuk a programokat, illetve láthatjuk, hogy mennyit esznek meg a memóriából.
Main storage: a ROM mérete. Ez 512 Mega. Kezdetben kb. 100 mega áll rendelkezésünkre. Minden szükségest feltelepítettem magamnak, így maradt 55 szabadon. Itt lehet törölni a telepített programokat is.
My storage: a beépített memória. Nekem a 8 GB-os modellre sikerült szert tennem. Összesen 7836 mega várja az adatainkat. Egyben itt törölhetjük is az egészet.
Clear memory: gondolom az alapbeállításra visszatérés. Nem próbálom ki
Micro SD foglalat van rajta, kezeli az SD és SDHC kártyákat egyaránt. 32 GB a max.
Advanced settings
System
Cleartype: betűk széleinek simítása
Customer feedback: ügyfél elégedettség vizsgálat. Ki lehet kapcsolni...
Encrypt files: tikosítani lehet az SD kártyát.
Error reporting: hibajelentés
Input method: adatbevitel módjának megváltoztatása
Managed programs: gőzöm sincs
Regional settings: regionális beállítások. Magyarország benne van.
Version: Rom verzió. Csak itt nézhető meg. Windows verzió.
Windows update: jó hogy van, de az életben még nem találtam frissítést. Nem tudom mire szánta az MS.
Connection: kapcsolati beállítások.
Most hogy kivesézésre kerültek a beállítások, jöjjenek az előre telepített programok.
Phonebook:

Teljesen átszerkesztette a Samsung. Jobb oldali csúszkával lehet gyorsan görgetni, de a finomabb mozdulatokat is érzékeli. A csoportok között is gyorsan tudunk váltani. Lehet gyorshívás listát is létrehozni. És akár azt is beállíthatjuk, ha automatikusan el szeretnénk utasítani az összes bejövő hívást. Az i900-hoz képest tényleg nagyon gyors lett. Keresni is nagyon jól lehet. Infót is kaphatunk, mennyi nevet tárolunk a telefonban. Egyszerűen átmásolhatjuk vagy áthelyezhetjük bármely számot SIM kártyáról telefonra vagy vissza. Lehet szűrni, hogy csak a telefon memória látszódjon, vagy a SIM, vagy mindegyik. Új név beírásakor szintén az új kezelőfelület jön be.
SMS-MMS: kicsit átdolgozták a kezelőfelületet.

Touch Calendar: kicsit átdolgozták a naptárat. Nekem kicsit lassúnak tűnik a nézetek közötti váltás, viszont teljesen tapibarát lett. Tudja mindazt, amit az alap Windowsos, de annál kicsit informatívabb. Havi, heti, napi nézet és egy agenda nézet is, ahol görgetve láthatjuk minden napunk részletét. Új esemény beírása tényleg nagy élvezet. Nem kell hozzá egyáltalán ceruza.

Clock:
Egy remek ébresztőóra. Rengeteg beállítási lehetősséggel. Évforduló jegyző, világóra és egy stopper.
Audionote:
Hangrögzítő: Csak most vettem észre, hogy mp3-ban is tud rögzíteni, AMR és WAV mellett.
MP3 beállításai:
High 44,1 kHz, 16 bit 192 kbs
Medium 44,1 kHz, 16 bit 128 kbs
Low 44,1 kHz, 16 bit 96 kbs
Azért ezek elég impozáns értékek.
Smart search: a készülékben és az interneten kereshetünk bármit. Szó szerint. A telefonkönyvön át az üzenetekben, a fájlok között stb.
Smart memo:

Egy rendkívül hasznos jegyzetfüzet. Rajzolhatunk, de írhatunk szöveget is. Sajnos az ékezeteket nem kezeli. Lehet radírozni is, ceruza méretét és színét állítani. Nagyon ötletes. Végén akár JPEG képként is el lehet menteni. Sőt, még 11 háttér közül is választhatunk, illeszthetünk be képet és zenét is. Akár a 480*1600-as méretű is lehet a jegyzet.
Calculator:

Normál mód és tudományos is van. Egészen elképesztő.
Smart converter:
Mértékegység átváltás, borravaló számoló, valuta váltó (sajnos nem tud árfolyamot letölteni netről).
Touch Player:

Zene, videó lejátszás. Sokat javítottak az előző verzióhoz képest. Most már szépen lejátsza a DivX-eket, még AC3 hanggal is. Sebességre is kitűnő. Ráadásul TV kimeneten keresztül is lejátsza a videókat.
Videó lejátszásra még a TCPMP-t is használhatjuk, a CorePlayer elég lassúcska. Gondolom, hiányzik belőle a proci támogatás.
Photo album:

Kicsit továbbfejlesztették ezt is. A képernyő hosszú nyomásával tudjuk elővarázsolni a nagyítást.
Radio:

A rádiót azt hiszem nem kell bemutatnom, viszont egész érdekes lesz, ha elfordítjuk a telefont az oldalára. Lehet felvenni is. 192 Kbit, 44.1 KHz, stereo.
Digital frame: digitális képkeret. Hogy ez mire jó, nem jöttem rá...
Midomi: zenekereső. Dúdolhatunk is neki, de rádióból is felvehetünk pár másodpercet, majd a program megmondja mi a zene címe és előadója. Ahogy tapasztaltam, inkább csak a külföldieket ismeri fel. (Szerk.: ezt már kimenekítették és az i900-on is fut, a fórumon megtaláljátok. Ismo)
Video editor: videóinkat szerkeszthetjük, egész profi módon. Max 640*480-as videókat lehet szerkeszteni.
Streaming Player: webes videók lejátszására.
Opera:

Végre. Jelenleg a 17134-es verzió csücsül rajta. Sokat javult, bele került az Adobe Flash Lite 3.1, így a flash tartalmak teljesen jól működnek, még a YouTube videók is. Végre a nagyítást is kijavították. Csak akkor kezd el nagyítani, ha duplán kattintunk, vagy hosszan nyomjuk a kijelzőt. A jobb kijelzőnek köszönhetően, sokkal jobban olvashatóak a web oldalak, sokkal több tartalmat tudunk egyszerre átnézni. A sebességgel sincsenek gondok.
Office program csomag: szintén nem érdemes bemutatni, mert már mindenki ismeri.
Internet Explorer 6: hát nem sikerült olyan jól, mint az opera. A flash-t ez is lejátsza, de a megjelenítés terén van még mit fejlődnie.
Navigáció

Igen, fut rajta az iGo8. Én a 8.3.2.91972 tettem fel rá. Ebben alapból benne volt már a 800*480-as és a 480*800-as skin. Szépen fut rajta. Kicsit talán szaggatós, de ez nem biztos, hogy a készülék hibája. Nem rosszabb, mint az i900-on. A beépített GPS segítségével elég gyorsan talál holdakat, ha engedélyezzük az xtra adat letöltést. Autós töltővel melegszik a készülék, de közel se annyira, mint az i900. Töltő nélkül beépített GPS-szel kevésbé melegszik.
Alapból most nincs benne a GoogleMaps. (szerk: azóta kiderült, hogy ez ROM verzió függő) Az opera segítségével még a java változatot akarja megetetni a készülékkel, de az Internet Explorer-rel le lehet tölteni a normál PDA-s változatot. (innen is letölthető v.3.2.0) Kicsit még bug-os a darab, ugyanis a magyar ékezetek négyzetként jelennek meg a cimkéken. Ha bekapcsoljuk a layereket, akkor betöltéskor némelyik térképrész villogott. Egyébként együttműködik a GPS-szel is.
Offroad navigációra én a GPS Turner 5.4-es változatát használom. Kitűnően fut rajta, nem okoz gondot neki a kijelző felbontása. Az új 6-os változat már kicsit lassabb és mintha némelyik résznél „nem venné észre" a nagyobb felbontást.
Van benne digitális iránytű is. Megtaláljuk a Windows könyvtárában Compass néven. Kicsit meg kell mozgatni, hogy beinduljon. (vagy *#0*# és ott a Compass-ra kattintunk)
Készenléti idő
Nos, ez a legnehezebb rész. Nagyon függ attól, hogy ki mire használja a telefonját. Én viszonylag sokat nyomogatom, rengetegszer nézem meg az e-mailjeimet, szoktam telefonálni is, és SMS-t írni, de netezek az operán és néha használom a GPS-t is. Viszont zenét és filmet ritkán nézek. Így nekem kb. 1-1.5 napot bírna ki. Bár bizonyítani nem tudom, de szerintem tovább bírná, mint az i900. Nap végén még nem jutottam olyan stádiumba, hogy 40% alá ment volna az akksi. Az i900-nál gyakrabban előfordult, hogy lekapcsolta a telefont, mert már 10 % alatt tartott. Ami viszont érdekes, hogy sokkal pontosabban jelzi ki az akksi állapotát.
Rengeteget lehetne még írni róla, de egyelőre ennyi.
+ 8
+ 4
Legutóbbi írások:
HTC Desire Modding I.
HTC HD7 teszt – az ablak, és ami mögötte van
A Király átváltozásai: Nexus One-ra portolt romok - 1. rész: Bevezetés
Beta tesztelőket keres az SPB az androidos Mobile Shell 5.0-hoz
CES-en leplezik le a Motorola Honeycomb-ot futtató tabletjét
Újabb írások:
Samsung S8500 Wave teszt - "A hullámok hátán!"
Samsung Wave és a bada rejtelmei
Samsung Galaxy S teszt - első tapasztalatok a Nexus One-hoz képest
mobile-review teszt: Samsung Galaxy S
Samsung Galaxy Spica és az ő Android 2.1-e

Samsung Galaxy 3


Bevezető
A Samsung Galaxy sorozata itthon is ismert, két olyan tagja is van, amit a hazai felhasználók elérhetnek. A Spica hihetetlenül sikeres modell lett minden szolgáltatónál, a Galaxy S pedig a csúcsmodell, amely kevesebb embernek elérhető – az ára miatt – de a HTC Desire-höz és a sokszor az iPhone 4-hez mérik a felhasználók. A Galaxy sorozatnak volt tagja az i7500 is, most viszont újra egy olyan modell került a karmaink közé, amely népszerű lehet, s ezt nem csak az ára indokolja.
A Spica is olcsó cucc volt, s mint az ilyen termékeknél az lenni szokott, ez némi kompromisszummal jár. Konkrétan a nagy dérrel-dúrral beharangozott 800 MHz-es processzorról derült ki, hogy kissé vékony, ezért a Galaxy 3-ban másfelé nyúltak a Samsung mérnökei és inkább egy alacsonyabb órajelű (667 MHz), de fejlettebb mag került a burkolat alá.
[+]
Az XXL GSM-től érkezett készülékkel a Samsung a mostanában egyre jobban terjedő, olcsóbb androidos gépeknek állít ellenfelet, hiszen például az LG elég erős ebben (GW620, Optimus), a Sony Ericsson X10 mini sem az a különösen drága jószág, de remélhetőleg jönnek az Acer gépei is, nem is beszélve a HTC-ről, úgyhogy zsúfoltnak ígérkezik az a mezőny, amelynek legaláján ott figyel az árbajnok Vodafone 845. Ez utóbbinál azért jóval többet nyújt a Galaxy 3, a következő oldalakon ki is derül, hogy mitől lehet ez a készülék is a piac egyik nagy kedvence.

Black Berry Curve 8520



Általános 2G Hálózat GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Bejelentette, 2009, július Állapot elérhető. Megjelent 2009 augusztus Méret 109 x 60 x 13,9 mm Tömeg 106 g TFT, 65 ezer szín Mérete 320 x 240 pixel, 2,46 hüvelyk - Teljes QWERTY billentyűzet - Érintésérzékeny optikai trackpad Hangjelzés fajta vibrációs; Többszólamú (32), MP3 csengőhangok Igen kihangosító - Dedikált zenei gombok - 3,5 mm-es audio jack Memória Telefonkönyv bejegyzések és gyakorlatilag korlátlan mezők, Fényképes hívás Hívásnapló Igen Belső 256 MB MicroSD, akár 32 GB-os, buy memória Adat GPRS Class 10 (4 +1 / 3 +2 slots), 32 - 48 kbps EDGE Class 10, 236,8 kbps 3G Nem WLAN Wi-Fi 802.11b / g Bluetooth Igen, v2.0 A2DP-vel Infravörös port Nem USB Igen, microUSB Kamera Elsődleges 2 MP, 1600x1200 pixel Video Igen, QVGA Másodlagos Nem Tulajdonságok OS BlackBerry OS CPU 512MHz processzor SMS (menetes néző), MMS, e-mail, IM Böngésző HTML Rádió nincs Igen + letölthető Színek Fekete GPS Nincs Java Igen - MP3/eAAC + / WMA / WAV lejátszó - MP4/H.263/H.264/WMV játékos - Szervező - Hangjegyzet / dial - T9 Akkumulátor Standard akkumulátor, Li-Ion 1150 mAh Stand-Up to 408 h Beszélgetési idő Akár 4 óra 30 perc Egyéb SAR USA 1,22 W / kg (fej) 0,83 W / kg (szervezet) SAR EU 1,02 W / kg (fej) 0,78 W / kg (szervezet)

2010. december 23., csütörtök

LG Optimus 7


Előszó, tartozékok
Megérkezett szerkesztőségünkbe az első Windows Phone 7 alapú okostelefon, melynek örömére tegnap publikáltunk egy meglehetősen átfogó leírást magáról az operációs rendszerről, annak új fuckcióiról, használhatóságáról és gyakorlatilag mindenről, ami ehhez kapcsolódik. A tesztalany az LG Optimus 7 névre hallgató készülék volt, mely e cikk megjelenése előtt hivatalosan is forgalomba került a Vodafone kínálatában, tehát friss és ropogós, csak azért nem publikálhattunk róla előbb, mert egy titoktartási nyilatkozatot kellett aláírnunk, melyben megígértük, hogy október 21-e előtt semmilyen anyagot nem jelentetünk meg sem a Microsoft új operációs rendszeréről, sem az LG új készülékéről.
[+]
A Windows Phone 7-ről ebben a cikkben nem fog sok szó esni, két dolog miatt sem. Egyrészt azért, mert a tegnap publikált bemutatóban lévő információkat az Optimus 7 használata során szereztük, másrészt pedig azért, mert a Microsoft nagyon komoly előírásokat támaszt a gyártók felé a saját rendszerével szemben. A grafikus felhasználói felületet gyakorlatilag semelyik gyártó nem szabhatja testre és nem is cserélheti le, az egyedi dolgok a saját fejlesztésű programokban merülnek majd ki, ez a helyzet pedig a jelek szerint soha nem is fog megváltozni. Kissé kényes helyzet ez a számunkra, hiszen a belsőre gyakorlatilag teljesen ugyanolyan eszközökről nem fogunk tudni olyan cikkeket publikálni, amilyeneket általában szoktunk. Épp ezért az LG új masinájának elemzése is meglehetősen rövid lesz, a külsőről, a hardverről, az egyedi programokról és a kamera képességeiről lesz csupán szó, a többi információ az előző cikkben helyet kapott. Épp ezért feltétlenül szükséges a szóban forgó alkotás elolvasása ahhoz, hogy jelen cikket megértsük és a telefont megismerjük, aki tehát eddig nem tette, az most olvassa el, hogy mit is tud a Windows Phone 7 operációs rendszer!
[+]
A csomagolás egészen különleges; a fehér borításba bújtatott fekete kartondoboz felnyitható teteje áttetsző, a tartozékokat viszont a gyártótól megszokott módon "ömlesztve" találjuk benne. Mondjuk nem kapunk túl sok dolgot, úgyhogy valószínűleg nem fogunk elveszni: hálózati töltőfej, microUSB kábel és sztereó headset jár az E900 kódnévre is hallgató LG mellé. Apró kézikönyvet kapunk, CD-t viszont nem, az eszköz szinkronizálásához feltétlenül szükséges Zune szoftvert tehát mindenképp az internetről kell letöltenünk..

Külső
Bár a Windows Phone 7-es okostelefonok gyakorlatilag egytől egyig a felső kategóriában fognak indulni és hardveres szempontból is közel ugyanolyanok lesznek, külsejükben komoly eltérések mutatkoznak. Az Optimus 7 magán viseli az LG tipikus stílusjegyeit, külseje abszolút minimalista, viszont elég újszerűnek is mondható. Az egészen biztos, hogy a koreai vállalat egyik legjobb minőségű eszközéről van szó, a kijelzőt borító, rendkívül ellenálló plexi, a fémből készült hátlap, a nagyon jó minőségű műanyagok és a tökéletes illesztések kellemes élménnyé teszik az eszköz kézbe vételét. A 125 x 59.8 x 11.5 milliméteres kiterjedéshez párosuló 158 grammos tömeg jól mutatja, hogy az első Windows Phone 7-es eszközből semmit nem spóroltak ki, van benne anyag. Én egyébént kizárólag férfiak kezében tudom elképzelni az eszközt, egy átlagos női kézbe egyszerűen túl nagy; hölgy ismerőseim gyakorlatilag képtelenek voltak egy kézzel használni, ami lássuk be, nem a legelőnyösebb, hiszen az embernek nem mindig van két szabad keze.
[+]
Az előlap tetején a telefonhangszórót és az LG logótípiáját láthatjuk, ezek mellett, a szemek elől rejtve található a fény- és a távolságérzékelő szenzor. Középtájon terül el a 3,8 hüvelyk átlójú, 480 x 800 pixeles felbontású kapacitív TFT-LCD érintőkijelző, mely képes érzékelni a több ujjal való nyomkodást is. Képminőségére nem lehet panasz, színei gyönyörűek, napfényben is kellemesen olvasható, valamint betekintési szöge is meglehetősen nagy, bár utóbbiban nem olyan jó, mint az iPhone 4 IPS-panelje vagy a Samsung Super AMOLED kijelző. Az előlap aljára három gomb került, a funkciók a piktorgramok alapján egyértelműek: vissza, főmenü, keresés.
[+]
A hátlap egyértelműen a készülék legcsinosabb része. A szálcsiszolt felületű, teljes egészében levehető, fémből készült rész az itteni terület nagyrészét lefedi, csupán a felül és lent lévő keskeny csíkok készültek műanyagból. Felül találjuk a vakuval és önarcképek készítéséhez használatos tükörrel ellátott kamerát, alulra egy méretes Windows Phone felirat és a fém rész eltávolításához szükséges gomb került. Belül az méretes akkumulátort és a SIM-foglalatot vehetjük észre; memóriakártya bővítőhely sajnos nincs, mivel nem alapkövetelmény az operációs rendszernél.
[+]
Felülre került a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet és a képernyőzár bekapcsolásához és feloldásához is használatos bekapcsológomb, melyet funkciójából adódóan jó sokat fogunk használni. Jobb oldalon egy fedlap mögött bújik meg a microUSB csatlakozó, kicsit lejjebb a kamera exponálógombját találjuk. Alul a mikrofon árválkodik, a bal szektor pedig a hangerőszabályzó gombduó lakosztálya.

Hardver, operációs rendszer, szoftverek
A készülék hardvere nem sokkal fejlettebb a platform előírásainál, de így is az egyik legfeljettebb készülék a piacon, ami azért így jobban belegondolva nem semmi; a jövőben ezt szinte az összes WP7-es készülékről elmondhatjuk majd. A processzor egy 1 GHz-es órajelen ketyegő Qualcomm Snapdragon QSD8650, mely gyakorlatilag minden paraméterében megegyezik a rengeteg készülékben használat QSD8250-nel (azaz 65 nm-es csíkszélességgel készült, grafikus processzora pedig az Adreno 200), csak épp a CDMA és EV-DO hálózatokon történő működésre, azaz az amerikai piacon megjelenő eszközökben is használható. A memória méreténél az LG feljebb ment, mint a Microsoft előírásai, RAM-ból és ROM-ból is 512 MB került az Optimus 7-be, a multimédiás tárhelyként funkciónáló flash memória mérete pedig 16 GB. Erőteljes összeállítás, az egyszer biztos.
Az operációs rendszerről a már több alkalommal is linkelt cikk létezésének fényében nem szeretnék sokat írni, a fenti videón jól látszik az, hogy hogyan is néz ki a kezelőfelület és mennyire gördülékenyen fut. A sebességet viszont tényleg ki szeretném emelni, mert egyszerűen elképesztő; az egy hete nálam lévő készülék soha nem lassult be, soha nem akadt meg, lefagyasztanom sem sikerült, ilyet talán még egy készülék nem produkált. A Microsoft nagyon jól összerakta, amit össze kellett.
LG-s szoftverekből alapból kettő került a készülékre. A Panorama Shot funkciója valószínűleg egyértelmű: segítségével legfeljebb öt darab fotóból álló panorámaképeket rakhatunk össze. A képeket természetesen automatikusan illeszti össze a szoftver, ha ellőttük az első képet, akármerre mozgatjuk is a készüléket, megjelenik majd egy keret, ahova el kell jutnunk, tényleg profin működik az alkalmazás. A ScanSearch névre hallgató kiterjesztett valósággal játszadozó szoftver sem semmi: gyakorlatilag olyan, mint a Layar, de nekem egy picit jobban tetszik a dizájnja. Budapestről is elég sok információt meg tud jelenítani (éttermekben például nagyon ott van, de a közlekedési csomópontokat is ismerte), extra funkciója pedig az, hogy ha a kamerát az ég felé fordítjuk, kidobja az időjárást, ha pedig a földre visszük, átvált egy radarszerű nézetre és azon mutatja a POI-kat.

Sony Ericsson Xperia X 10


Vártuk a mobilt 2009 nyarán, őszén, karácsonyra, de valahogy csak 2010 tavaszra jutott el a boltokig a Sony Ericsson Xperia X10. Ma már azonban 12 gyártó 34 mobilja futtat Google Android operációs rendszert, így a Sony Ericsson készüléke semmilyen szempontból nem újdonság. Az Android ma már a csúcskategóriától a belépő szintű okostelefonokig mindenhol ott van, s egyik felhasználónak sem kell kompromisszumot kötnie, megtalál minden formát a kínálatban.

Nagyon elkésett

Az Xperia X10 fél éve még nagyot ütött volna, s kérdéses, hogy a svéd-japán precíziós gépezetbe hol szorult kavics, a mobilra nézve érthetetlen, hogy mi történt vele az elmúlt hónapokban. A felső kategóriás Nexus One, a Motorola Droid és a középkategóriás Samsung Galaxy Spica is megkapta az Android 2.1-es verzióját, erre a Sony Ericsson a csúcskategóriás készülékét az operációs rendszer 1.6-os változatával dobta piacra. Így a vásárlók kénytelenek nélkülözni számos hasznos funkciót, például a multitouch-ot, a hangfelismerést, a jobb névjegyzéket, a navigációra is képes Google Maps-et, a gyorsabb és fejlettebb böngészőt, a HTML5-támogatást, a digitális zoomot vagy az ínyencek számára fontos élő háttérképet.

Nem kell persze aggódni, mert egy újabb fél év múlva a Sony Ericsson X10 vásárlók számára is elérhető lesz a 2.1-es Android. Pontosabban szeptemberben, amikorra már feltételezhetően a HTC, Motorola vagy Samsung okostelefon tulajdonosok egy újabb, most még nem is létező verzióra térhetnek át. Mivel az X10 nem egy tömegmodell hanem csúcskategóriás készülék, ezért az 1.6-os szoftververzió használatáért mindenképpen fekete pont jár a cégnek.

A vas pedig már jól sikerült

A mobil külsőre szinte tökéletes. A formaterv szép, divatos, jó ránézni, jó kézbe venni az X10-et. Ugyan a 4 hüvelykes kijelző elég nagy, de cserébe a qwerty-billentyűzetet immár nélkülöző Xperia vékony, így könnyen simul bármelyik zsebbe vagy táskába. A sikeres hátlapkészítést is elsajátította a Sony Ericsson, ennél a modellnél az X1-gyel ellentétben a hátlap már nem karcolódik, nem kopik könnyen. Legalább egy csavarhúzó kell ahhoz, hogy látványosan fel lehessen sérteni a felületet. Az üveg előlap pedig még ennél is ellenállóbb.

Hardvergombokból hármat találunk a kijelző alatt a programok közti navigáláshoz, a jobb szélen kettőt a hangerő állításához, egyet pedig a fényképező működtetéséhez. Az X10 tetején pedig már csak egy gomb rejtőzik, amivel a mobilt ki/bekapcsolni vagy a képernyőzárat feloldani tudjuk. Mellette egy 3,5 milliméteres jack csatlakozó, illetve egy műanyag fedéllel elrejtett microUSB- csatlakozó lapul. A nagy kijelzőn kényelmes olvasni, internetezni, levelezni vagy éppen álló vagy- mozgóképeket nézni, chatelni vagy Twitterezni is. Az élményt mindössze két dolog zavarja meg.

Az első, hogy a manapság már széles körben elterjedt AMOLED kijelző helyett az X10 "csak" TFT panelt kapott, ami nem lenne baj egy tömegmodell esetén, de ha csúcsokat akar valaki döngetni, el akarja kápráztatni a vásárlóit, akkor kihagyhatatlan. A TFT miatt viszont kénytelenek vagyunk megelégedni a szép színekkel és jó fényerővel a gyönyörű színek és megdöbbentő fényerő helyett.

Miért? Miért? Miért?

A másik probléma már generációk óta fennáll a Sony Ericsson csúcstelefonjainál. Adott egy jól működő, alaphelyzetben gyors, praktikus és nem is csúnya felületű operációs rendszer, jelen esetben a Google Android. Jött a svéd-japán cég fejlesztői csapata, s ráhúztak egy olyan köntöst, ami a fent sorolt erényeket sutba dobja, viszont szép és látványos lesz tőle a mobil. Az eredmény természetesen az, hogy mutogatni, demózni tökéletesen lehet a készüléket, csak hosszú távon válik használhatatlanná. Ez utóbbit az X10 esetében Timescape-nek illetve Mediascape-nek keresztelték, és szerencsére mindkettő néhány könnyed mozdulattal eltávolítható.

A Timescape ötlete nem rossz, hiszen az összes beérkező információt igyekszik összenyalábolni, s egy közös felületen a felhasználó elé önteni. Legyen szó hívásokról, SMS-ről, e-mailekről, Facebook- vagy Twitter-üzenetekről, a Timescape ezeket mint egy helyen tálalja. Külön-külön is szűrhetjük az üzeneteket, vagy a főoldali widgeten keresztül is elérhető ömlesztett nézetben is át lehet futni, hogy mi történt a nagyvilágban az elmúlt percekben. A gond a Timescape-pel mindössze annyi, hogy az 1 GHz-es processzor ellenére is akadozik a megjelenítés, illetve a pici ablakok hiába görgethetőek, az üzenetek és tartalmak csak akkor olvashatóak, ha lekattintjuk az ablakot, így az összesítő értelmét veszti, egyesével kell végigmenni minden üzeneten.

Az akadozás azután kezdődik, hogy valaki aktiválja Twitter- és Facebook-azonosítóját is a rendszerbe, ami a felhasználókhoz tartozó képeket is letölti, ami egyben már megterheli a rendszert. Arról nem is beszélve, hogy hiába telepítünk saját Twitter- és Facebook-klienst, a Timescape akkor is böngészőt nyit az üzenetek megjelenítéséhez, s a szolgáltatók mobil oldalára dob át minket. Így a kattintás után másodperceket kell várni, mire betöltődik az aktuális weboldal.

Nagyon éhes

A másfél hetes használat után arra kellett rájönni, hogy a Timescape zabálja az adatforgalmat. Mivel minden üzenethez képeket tölt le, de úgy tűnik, hogy ezt újra és újra megteszi, (nem, vagy ha mégis, akkor nagyon furcsán használ cache-t) ezért óránként egy átlagos Facebook/Twitter/e-mail felhasználónak kreál 5-10 megabájt adatforgalmat negyed órás vagy fél órás frissítési közök beállítása mellett. A teszt utolsó részében (amikor már sem alkalmazás telepítés, sem YouTube nézegetés, sem Google Maps forgalom nem volt) négy nap alatt több, mint 150 MByte forgalmat csinált a mobil úgy, hogy az esetek nagy részében az asztalon hevert. Összegezve a tapasztalatokat, a Timescape sorsa nem lehet más, mint egy hosszú klikk után behúzni a kukába a főoldalról, illetve uninstallálni az alkalmazást.

A tárcsázó és az üzenetkezelő külön is megtalálható, elég azokat kitenni a főoldalra. A Twitter- és Facebook-kliensek palettája pedig elég színes, mindenki megtalálhatja a kedvére valót. A helyzet szomorú, főleg látva a HTC szinte tökéletes Sense felületét más készülékeken. A Timescape mellett a másik Sony Ericsson találmány, a médialejátszásért felelős Mediascape. Ez nem annyira tolakodó, nem erőlteti ránk az értelmetlen csicsát, valóban egy egyszerű, átlátható felületen listázza ki a mobilon lévő fotókat, videókat és hangfájlokat. Az offline képek mellett szinkronizálhatóak webes fotóalbumok is, például a Facebooké vagy a Picasa, de itt is érdemes odafigyelni arra, hogy az automatikus frissítés komoly adatforgalmat generálhat a háttérben is.

Kötelező körök

A Mediascape képnézegetésre és megosztásra alkalmas, képes dátum szerint rendezni a fotókat, így egy buli vagy egy kirándulás képeit is könnyen megmutathatjuk bárkinek. A zenei modul viszont nem egészen úgy működik, ahogy egy médialejátszónak kellene. Nincs jól használható playlist-rendszer, illetve nem érhető el a Magyarországon is ismert PlayNow Plus szolgáltatás, csak a PlayNow, ahonnan darabonként 475 forintért tölthetünk le zeneszámokat. Inkább érdemes a Last.fm vagy a Spotify androidos alkalmazásaival ismerkedni.

A Sony Ericsson a két fenti extrán túl bekészített az X10-felhasználóknak egy Moxier nevű programcsaládot is, ami nem más, mint egy Microsoft Exchange- és Office-szinkronizáló megoldás. A fenti két próbálkozással szemben ez teljesen jól működik, s ugyan nem lehet dokumentumokat létrehozni, tehát nem lesz a kezünkben egy teljes mobil Office, de a levelezést, névjegyzéket és a dokumentumokat minden vállalati felhasználó könnyedén elérheti. Ha a Timescape és a Mediascape is inkább a praktikum felől építkezett volna, mint a Moxier, akkor az X10 egy sikeresebb készülék lehetne. Így viszont a Sony Ericsson munkássága "kettes alát" érdemel csupán. Lehet használni a kiegészítőket, de jobban járunk ha nélkülözzük őket.

A fentiek sajnálatosak, hiszen a telefon dizájn, anyaghasználat, megjelenés szempontból teljesen rendben van. A mobil szép a szemnek, jól kézre áll, könnyű megszeretni. A 8 megapixeles kamerája szintén hiba nélküli, leszámítva azt, hogy az 1.6-os Androidban a fényképezőt kezelő szoftver is jóval butább a 2.1-es verzióban találhatónál. A WVGA kijelzőn pedig kifejezetten jól mutatnak a fotók és a videók is.

Zenehallgatáshoz, filmnézéshez érdemes fülhallgatót használni, a beépített hangszórónak ugyanis eléggé "dobozhangja" van, Blackberry Boldhoz szokott füleknek kifejezetten sértő lehet a hangminőség. A csengetés hangereje és a rezgő viszont hibátlan, ha telefonként tekintünk rá és nem médialejátszóként, akkor nem érheti szó az X10-et. Igaz a telefonbeszélgetések hangminősége megint nem tökéletes, a teszt során a vonal másik végéről gyakran hallottam értetlenkedést, hallózást, "nem értem, ismételd meg" és "robothangod van" mondatokat, függetlenül attól, hogy városban, vidéken, csendben vagy zajban történt a beszélgetés. Az egyik legrosszabb élmény talán az volt, mikor két X10 "beszélt egymással". Akkor én is csak udvariasságból igeneztem néha, pedig a mondat felét nem is értettem.

A teljesítmény relatív

Az akkumulátor üzemideje átlagosnak tekinthető, ahhoz képest, hogy egy 4 hüvelykes TFT-t és egy 1 GHz-es Snapdragont kell táplálni, képes egy egész nap aktív használatot is túlélni. A GPS, Wi-Fi és a folyamatos frissítések leállításával pedig akár több napon keresztül is szolgálja töltés nélkül gazdáját. A Timescape kigyomlálásával a főoldali teljesítmény és a lapok betöltődése is zökkenőmentes, habár meg kell említeni, hogy a 600 MHz-es Qualcomm processzoros HTC Legendhez képest semmilyen teljesítménybeli fölényt nem mutatott a mobil, igaz itt jóval nagyobb, 800x480-as felbontásban kell mindent prezentálni.

Az új Xperia pontosan olyan, mint amilyen színekben kapható: fekete-fehér. Ha a gyártó által hozzáadott értéket nézzük, akkor az X10 egy bődületes kudarc, hiszen a piszkálás eredménye rosszabb, mint ha hozzá sem nyúltak volna. Ha viszont a mobil küllemét, megjelenését, hardveres felkészültségét nézem, akkor egy nagyon kellemes élményként tűnik fel, elegáns, tekintélyt parancsoló, és sokoldalú. A belbecs tekintetében azonban semmi jóra nem lehet számítani. A Sony Ericsson állítólag szeptemberben adja ki a 2.1-es frissítést a mobilhoz, több mint fél évvel a telefon megjelenése után. A közösség ügyes kezű fejlesztői viszont bizonyára összedobnak az X10-hez is egyedi ROM-okat, így a vállalkozó kedvű felhasználók telepíthetnek idő előtt 2.1-es Androidot, ráadásul akár sallangok nélkül is.

Azoknak, akik mélyről ugranak

Üzleti felhasználóknak, és olyan geekeknek, akik eddig Windows Mobile-lal, vagy Symbiannal szenvedtek, minőségi váltás lesz a telefon. Beszéltünk olyan felhasználóval is, aki teljesen elégedett volt vele, nem volt semmilyen problémája sem a készülékkel, sőt örömmel vette, hogy a Windows Mobile után ennek a konfigurálása percek alatt készen volt. Kicsit sajnálatos, hogy a Sony Ericsson legjobb igyekezete ellenére elrontotta az élményt, mert egyébként tényleg egy profi készülék lehetne az X10. Igazi heavy usereknek viszont nem ezt ajánljuk.

Nokia 5230


Termékjellemzők

Méret
  • Forma: Klasszikus, érintőképernyővel
  • Méretek: 111 x 51,7 x 14,5/15,5 mm
  • Tömeg: 113 g (érintőceruza nélkül)
  • Tömeg: 115 g (érintőceruzával)
  • Térfogat: 78 cm3 (érintőceruza nélkül) / 83 cm3 (érintőceruzával)
  • Válaszreakcióra képes érintőképernyő, az érintőparancsokra töténő érzékelhető visszajelzéssel
  • Gyorsulásmérő az automatikus képernyő elforgatáshoz
  • Közelségérzékelő az energiamegtakarításhoz és a véletlenszerű érintések megakadályozásához

Kijelző és 3D
  • Méret: 3.2"
  • Felbontás: 640 x 360 képpont (nHD) 16:9 képaránnyal
  • Max. 16,7 millió színárnyalat
  • Teljes érintőképernyős kijelző

Gombok és beviteli mód
  • Érintőképernyő
  • Dedikált gombok a kamerához, a hangerőhöz, a bekapcsoláshoz, a küldéshez és befejezéshez, az alkalmazások indításához (menü), valamint érintőgombos médiaparancssor a zene, a galéria, az online megosztás, a videoközpont és a webböngésző eléréséhez
  • Kezdőképernyőre beépülő zenei modul a lejátszáshoz/szüneteltetéshez, valamint az előre- és hátraléptetéshez
  • Hangparancsok

Színek és borítók
  • Választható színek:
    - Fehér/ezüstszínű
    - Fehér/rózsaszín
    - Fehér/kék
  • Cserélhető színű akkumulátorfedelek

Csatlakozók
  • Micro-USB csatlakozó, nagysebességű USB 2.0
  • 3,5 mm Nokia AV csatlakozó

Memória
  • microSD memóriakártya-olvasó, leállás nélküli csere, max. 16 GB
  • 70 MB belső dinamikus memória

Töltés
  • BL-5J 1320 mAh Li-Ion szabványos akkumulátor
  • Beszélgetési idő (maximum)
    - GSM: 7 óra
    - WCDMA: 4 óra 18 perc
  • Készenléti idő (maximum)
    - GSM: 438 óra
    - WCDMA: 458 óra
  • Videolejátszási idő (maximum): 4,6 óra (Mpeg-4), 3 óra (nHD)
  • Zenelejátszási idő (maximum): 33 óra

Működési frekvencia
  • Kétsávos 900/2100 WCDMA és 850/1900 WCDMA
  • GSM/EDGE 850/900/1800/1900
  • Automatikus váltás a GSM-sávok között
  • Repülő üzemmód

Adathálózat
  • CSD
  • HSCSD
  • GPRS/EGPRS Class B, multislot class 32, maximális sebesség 177/296 kbps (letöltés/feltöltés)
  • EDGE class B, multislot class 32, maximális sebesség: 177/296 kbps (letöltés/feltöltés)
  • WCDMA 2100, maximális sebesség: PS 384/384 kb/s (feltöltés/letöltés),
    CS 64 kb/s
  • HSDPA, cat. 6, maximális sebesség 3,6 Mbps (letöltés)
  • TCP/IP protokoll támogatása

Helyi kapcsolat és szinkronizálás
  • Bluetooth 2.0 verzió
    - Bluetooth profilok: A2DP, AVRCP
  • MTP (Multimedia Transfer Protocol) támogatás
  • Közvetlen nyomtatás kompatibilis fotónyomtatókkal
  • Szinkronizálás a számítógéppel a Nokia Ovi Suite szoftver segítségével

Szolgáltatások
  • Beszélőtől független hangfelismerő tárcsázás (SIND)

Hívásfunkciók
  • Beépített szabadkézi kihangosító
  • Számkijelzés hívások és üzenetek esetén
  • Automatikus hívásfogadás fülhallgatóval vagy autóskészlettel
  • Beérkező hívások fogadása bármelyik gomb segítségével
  • Hívásvárakoztatás, hívástartás, hívás átirányítása
  • Hívás időtartamának kijelzése
  • A tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívások naplózása
  • Automatikus újrahívás
  • Gyorstárcsázás
  • Hangtárcsázás: beszélőtől független tárcsázás és hangparancsok (SIND)
  • Híváskorlátozás támogatása
  • Rezgő riasztás (belső), érintőparancsra is reagál
  • Oldalsó hangerő-szabályozó gombok
  • Némítás/némítás megszüntetése
  • Névjegysáv 20 névjegy számára képekkel és kommunikációs eseménynaplóval (SMS, e-mail, webinfók)
  • Beszélő csengőhangok
  • Konferenciahívás akár 6 résztvevővel

Üzenetek
  • SMS
  • Csoportos SMS-törlés
  • MMS (1.3 verzió), max. 600 KB méretű üzenetek
  • A képek automatikus átméretezése az MMS üzenetekhez
  • Nokia Xpress hangüzenetküldés
  • Közös postafiók az SMS és MMS üzenetek számára
  • Számkijelzés üzenetek esetén
  • Címlisták használata üzenetküldéskor
  • Adókörzeti információk

E-mail
  • Támogatott protokollok: IMAP, POP, SMTP
  • E-mail mellékletek támogatása
  • OMA e-mail értesítések támogatása
  • Előre telepített Mail for Exchange 2008

Webböngészés
  • Támogatott leíró nyelvek: HTML, XHTML, WML
  • Támogatott protokollok: HTTP, WAP, JavaScript
  • TCP/IP protokoll támogatása
  • OSS böngésző
  • Nokia Mobile Search

GPS és navigáció
  • Beépített A-GPS
  • Ovi Térképek 3.0 alkalmazás

Fényképezés
  • 2 megapixeles kamera
  • Képformátumok: JPEG
  • CMOS érzékelő
  • 3-szoros digitális zoom
  • Fehéregyensúlymódok: automatikus, napos, felhős, izzólámpa, fénycső
  • Középre súlyozott automatikus exponálás; expozíciókompenzáció: +2 ~ -2 EV (0,5 egységnyi lépésekben)
  • Színtónusok: normál, szépia, fekete-fehér, élénk, negatív
  • Külön kameragomb
  • Fekvőképes (vízszintes) tájolás
  • Beépített képszerkesztő alkalmazás

Videó
  • Fő kamera
    -Videofelvétel max. 640 x 480 képpont felbontással és max. 30 képkocka/másodperc sebességgel (kiváló TV-minőség), max. 640 x 352 képpont felbontással és max. 30 képkocka/másodperc sebességgel (szélesképernyős minőség), max. 320 x 240 képpont felbontással és max. 30 képkocka/másodperc illetve max. 15 képkocka/másodperc sebességgel (kiváló/normál e-mail minőség) és max. 176 x 144 képpont felbontással, valamint max. 15 képkocka/másodperc sebességgel (megosztási minőség)
    - Max. 4-szeres digitális videozoom
  • Videofelvétel formátumai: .mp4, .3gp
  • Hangfelvétel formátumai: WAV (normál), AMR (MMS), AAC/MP4 (kiváló minőség)
  • Videó fehéregyensúlymódok: automatikus, napos, felhős, izzólámpa, fénycső
  • Témamódok: automatikus, éjszakai
  • Színtónusok: normál, szépia, fekete-fehér, élénk, negatív
  • Videofelvételi idő (maximum): 1 óra 30 perc (kiváló vagy normál minőség). A rendelkezésre álló memória függvényében.
  • RealPlayer
  • Támogatott videó-fájlformátumok: MPEG4-SP lejátszás 30 képkocka/másodperc sebességű VGA, MPEG4-AVC lejátszás 30 képkocka/másodperc sebességű QVGA, WMV9 lejátszás 30 képkocka/másodperc sebességű QVGA, MPEG4-SP lejátszás 30 képkocka/másodperc sebességű nHD
  • Videó streaming (folyamatos letöltés): 3GPP és CIF
  • Fekvő nézetű videolejátszás
  • Videó-csengőhangok
  • Videoszerkesztő a készüléken
  • Videoközpont szolgáltatás a következők támogatásával: videotartalmak letöltése és streamingje, WMV támogatás, videó hírcsatornák

Zene- és hanglejátszás
  • Lejátszható zenefájlformátumok: MP3, MP4, AAC, eAAC+, WMA
  • Külön zenegombok
  • FM-rádió
  • 3,5 milliméteres sztereó fülhallgató-csatlakozó
  • 2,5 milliméteres Nokia AV csatlakozó
  • Nokia Music
  • Nokia Music Store támogatás
  • Nokia Podcasting támogatás
  • Csengőhangok: mp3, aac, 64 szólamú (64 gyárilag telepített csengőhang)
  • Beépített hangszóró

Hang és hangfelvétel
  • Hangparancsok
  • Hangtárcsázás

Testreszabás: üzemmódok, témák, csengőhangok
  • Csengőhangok: 3D, 64 szólamú csengőhangok, mp3 és video-csengőhangok
  • Video-csengőhangok

Nokia N97


A Nokia N97 egy érintőképernyős mobiltelefon az Nseries okostelefonok a Nokia, a kicsúsztatható QWERTY billentyűzet.

Bejelentette, december 2-án, 2008 [2] [3] [4] Az N97 a Nokia második érintőképernyős telefon (miután a Nokia 5800 XpressMusic) alapján a Symbian OS S60 5th Edition platform.

A Nokia N97 adták amerikai üzletét június 9-én 2009 [5], és június 26-án 2009-ben megjelent világszerte. 2009 szeptemberében azt jelentették, hogy két millió N97 kézibeszélő adtak el három hónap, a kiadását követő [6].

Az N97 hajók próbaverziója Quick Office, Adobe Reader, és Boingo JoikuSpot Premium, valamint a Nokia saját Ovi Maps és az Ovi tárolni.

Az eredeti szoftver volt, vegyes recepció, kéri a kibocsátás az új firmware-t 2009 októberében. A Nokia kiadta az új firmware-t, kinetikus görgetés az N97, hogy foglalkozzon a legfontosabb kérdéseket jelen a firmware-t a készülék elindított.

2009 októbere óta az N97 Mini rendelkezésre áll, amely leépítésre változata az eredeti N97.
Tartalma
[Hide]

* 1 Működési idők
* 2 alkalmazások és lehetőségek
* 3 Marketing
* 4 Nokia N97 Mini
* 5 Recepció
o 5,1 régebbi firmware kérdések
o 5.2 Egyéb kritikák
* 6 Lásd még
* 7 Referenciák
* 8 Külső hivatkozások

[Szerkesztés] Működési idők

Informális vizsgálatok kimutatták, hogy az akkumulátor elmúlt közel két nap alatt rendszeres használatával a telefon különböző funkcióinak az eredeti N97. [7] Nokia idézet a következő igényelt üzemidő

* Beszélgetési idő: akár 6,0 óra (3G), 9,5 óra (GSM)
* Készenléti idő: akár 17 nap (3G), 18 nap (GSM)
* Video lejátszás: Akár 4,5 óra (offline módban)
* Videofelvétel: Akár 3,6 óra (offline módban)
* Zenelejátszás: akár 40 óra (offline módban)

[Szerkesztés] Alkalmazások és opciók

Az opcionális DVB-H Nokia mobil TV vevőkészülék, SU-33W lehet a tévét nézni a telefon.

A készülék képes futtatni Skype kérelmet az Ovi áruház. [8] Ez kompatibilis a Nokia N-Gage játékok [9].
[Szerkesztés] Marketing

A telefon látható a kezdete a klip az I Gotta Feeling a Black Eyed Peas, amikor két tagja - Taboo és apl.de.ap - ellenőrzik azok DipDive és szöveges üzeneteket.
[Szerkesztés] Nokia N97 Mini
Összehasonlítása az eredeti Nokia N97 (a bal oldalon) és a Nokia N97 Mini (a jobb oldalon)

Az N97 egy leépítésre változata az N97 és már rendelkezésre álló 2009 októbere óta. Az N97 Mini leépítésre néhány funkció az eredeti N97, mint például a 8 GB memória, 3,2 hüvelykes érintőképernyő, eltávolítása FM adó, és egy rövidebb akkumulátor-élettartam. [10] [11] Ez azonban tartalmaz egy nagyobb belső (telefon) memória és a jobb billentyűzet. [11] használja a 2.0 Nokia N97 szoftver alapértelmezés szerint. [12] Ott is némi átalakítás a billentyűzet. Először is, a nagy D-pad bal oldalán váltotta négy nyíl billentyű a jobb oldalon. Emellett ott van több hely között, az egyes gombok és a gombok egy kicsit magasabb így sokkal jobban érzi magát, ha gépelés. Itt alapján néhány jelentős változások felsorolt tábla. [13] [14]
eredeti N97 N97 mini
Készülék mérete 117,2 x 55,3 x 15,9 mm x 52,5 x 113 14,2 mm
Kötet 88 cc 75 cm
Súly: 150 g 138 g
LCD mérete (640 × 360 képpont) 3,5 hüvelykes 3,2 hüvelykes
Mass Storage memória 32 GB 8 GB
NAND memória 256 MB (kb. 73MB szabadon felhasználható) 512 MB (kb. 277MB felhasználó rendelkezésre)
FM Transmitter Elérhető Nem érhető el
Akkumulátor típus BP-4L 3.7V 1500mAh BL-4D 3,7 1200mAh
GSM beszélgetési idő legfeljebb 9,5 óra 7,1 óra
WCDMA beszélgetési idő 6,0 óra 4,0 óra
GSM készenléti idő legfeljebb 18 nap 13 nap
WCDMA készenléti idő legfeljebb 17 nap 13 nap

Acer Asprie 5730Z

Acer Aspire 5730Z


Jellemzők

Az Acer Aspire 5730z különleges Acer Gemstone formatervezés jegyeit viseli magán. A nagy teljesítményű kétmagos processzor technológia, a hihetetlen integrált 3D-s grafika és a széles 15,4" kijelző által az Aspire 5730Z a tökéletes megoldás szórakozáshoz utazás közben. Igazi „nehézsúlyú” multimédiás élményben lehet része anélkül.

Innovatív dizájn

Az új Aspire 5720 szakít a hagyományokkal, és nem csak technológiai újításokat kínál. A Gemstone formatervezés mutatja az Acer dizájntudatos változtatásait, melyek nem járnak kompromisszumokkal a teljesítmény terén.

Rengeteg funkció


Tegye optimálissá a valósidejű videóbeszélgetést az Acer Video Conference megoldással, a továbbfejlesztett PrimaLite™ technológiával támogatott Acer Crystal Eye webkamera (opcionális) használatával. A Wi-Fi CERTIFIED® Acer InviLink™ Nplify™ modul pedig vezeték nélküli kapcsolatot biztosít családjával és barátaival, akárhol legyenek, anélkül, hogy bármiről is lemaradna. Osszon meg és másoljon át fájlokat az ExpressCard™/54 bővítőhely és az 5-az-egyben kártyaolvasó segítségével, tároljon aggodalom nélkül számtalan zeneszámot, videófelvételeket valamint fényképeket a nagy tárolókapacitással rendelkező SATA meghajtón. .

Audiovizuális dinamó

Játssza le a legújabb mozifilmeket a noteszgép DVD-Super Multi duplarétegű optikai meghajtójának használatával. A briliáns 15,4" Acer CrystalBrite™ képernyő megnövelt videóteljesítményt nyújt, ragyogó grafikával rendelkezik és kitűnő minőségű lejátszásra képes. Ezenfelül a két beépített Acer 3DSonic hangszóró és a nagyfelbontású audio támogatás tovább növeli az audiovizuális élményt. Sőt, mi több az Acer Arcade™ Deluxe szoftvercsomag összegyűjti a multimédiás anyagokat, így egyszerűen böngészhet a képek között, élvezheti a DVD filmeket, vagy zenét hallgathat számos forrásból.

Operációs rendszer


Windows Vista® Home Basic
Windows Vista® Home Premium

Processzor és lapkakészlet

Intel® Pentium® dual-core mobil processzor (1 MB L2 gyorsítótár, 667 MHz FSB), Intel® 64 architectúra támogatása
Mobile Intel® GL40 Express lapkakészlet

Memória

DDR2 memória, mely 4 GB-ig bővíthető két soDIMM modullal

Merevlemez

S-ATA merevlemez

Tárolók

DVD-SuperMulti duplarétegű meghajtó
5 az egyben kártyaolvasó Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD) támogatásával

Kijelző

15.4" WXGA magas fényerejű (220-nits) Acer CrystalBrite™ LCD kijelző, képpontfelbontás az Acer GridVista™ segítségével támogatja több ablak egyidejű megjelenítését
8 ms high-def válaszidő
16,7 millió szín

Grafika

Mobile Intel® GL40 Express lapkakészlet itegrált 3D grafikával, Intel® Graphics Media Accelerator 4500M (Intel® GMA 4500M) akár 1759 MB Intel® Dynamic Video Memory Technology 5.0 (64 MB dedikált videómemória, akár1695 MB megosztott rendszermemória*), Microsoft® DirectX® 10
(* a rendszermemória méretétől függően)
Dual independent display support
MPEG-2/DVD lejátszás,
WMV9 (VC-1) lejátszás
Acer Arcade™ , Acer CinemaVision™ és Acer ClearVision™ technológiák

Multimédia

2 beépített Acer 3DSonic sztereó hangszóró
High-definition audio támogatás
MS-Sound kompatibilis
Beépített mikrofon
Kommunikáció
Acer Video Conference, integrált Acer Crystal Eye webkamerával, továbbfejlesztett Acer PrimaLite™ technológia támogatása
(*gyári opció)
Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/Draft-N Wi-Fi CERTIFIED® vezeték nélküli hálózati kapcsolat, Acer SignalUp™ vezeték nélküli technológia támogatása, vagy
Acer InviLink™ 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED® vezeték nélküli hálózati kapcsolat, supporting Acer SignalUp™ vezeték nélküli technológia támogatása
Gigabit Ethernet; Wake-on-LAN támogatás
56K ITU V.92 modem PTT támogatás; Wake-on-Ring támogatása
Bluetooth® 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)

(gyári opció)

Bemeneti/Kimeneti csatlakozók

56K ITU V.92 modem PTT támogatás; Wake-on-Ring támogatása
5-az-egyben kártyaolvasó (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD)
4 USB 2.0 csatlakozó
1 csatlakozó külső kijelzőhöz (VGA)
1 fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó (S/PDIF támogatása)
1 mikrofon csatlakozó
1 vonalbemeneti csatlskozó
1 Ethernet (RJ-45) csatlakozó
1 Modem (RJ-11) csatlakozó
1 hálózati tápegység csatlakozó

Biztonság

Kensington-zárnyílás
BIOS felhasználói, rendszergazda jelszavak

Tápegység és akkumulátor

ACPI 3.0 CPU energiagazdálkodás: készenlét (standby) és hibernálás (hibernation) energiatakarékos üzemmódok
71 W (8-cellás) vagy
48,8 W (6-cellás) lítium ion akkumulátor
Akár 4,3 óra akkumulátor üzemidő 8 cellás akkumulátorral
2.5-hour rapid charge system-off
3.5-hour charge-in-use
65 W-os tápegység
ENERGY STAR® 4.0

Billentyűzet és speciális vezérlők

88-/89/93-gombos billentyűzet; fordított „T" kurzorelrendezés; 2,5 mm billentyűleütési út
Érintőmezős mutatóeszköz
12 funkcióbillentyű, 4 kurzor gomb, két Windows® gomb, gyorsgombok; hagyományos numerikus billentyűzet; nemzetközi nyelv támogatás, külön US dollár és Euro jelű gombok
Empowering gomb
Acer MediaTouch gombok: lejátszás/szünet (play/pause), megállítás (stop), előző(previous), követező (next)
Easy-launch buttons: WLAN, Bluetooth®*
(* manufacturing option)
Hangerő szabályozó

Súly és méretek

366 x 274 x 27/37 mm
3.0 kg

Nortek Viz-a-Viz Hi-Fi 2.1


Javasolt alkalmazási PC-hez csatlakoztatva, MP3 lejátszó, DVD-DivX lejátszó, TV
Multimédia, irodai, szórakoztató-, audio-konferencia
Rendszer típusa 2.1 (2 magashangsugárzó és 1 mélynyomó)
Teljes kimeneti RMS teljesítmény 60 W
Elettromagnetic árnyékolás interferencia csökkentés Igen
Garancia 2 év (ez a kifejezés eltérhet az egyes országokban)
Ellenőrzések, be-és kimenetek
IR távirányító hangerő állítás
Controls Bass szinten
Bemeneti csatlakozó 3,5 sztereó mini-jack
Rádióállomások keresése kötet, mély, magas, némítás
Műholdak
A szatellit elemek 2
Kimeneti RMS teljesítmény 15W
Hangszórók típusa 2x1.5 "Magas tartomány + 1x2, 5" középmezőnyben minden műhold
Tokozás anyaga műanyag
Csatlakozókábel
Kábel hossz 2 m
Frekvenciák tartománya 120 Hz ~ 20 kHz
Audio dinamikatartomány 80 dB
Akusztikus torzítás -60 dB
Jel-zaj arány 70 dB
Mélynyomó
Kimeneti RMS teljesítmény 30 W
Hangszóró típusa 6.5 "Full-Range, széles frekvencia
Tokozás anyaga fa
Frekvenciák tartománya 40 Hz ~ 150 kHz
Audio dinamikatartomány 80 dB
Akusztikus torzítás -60 dB
Jel-zaj arány 70 dB